Bir şey ürettim ben, üç beş kişilik değil, sevgi denen şey herhalde.

Bütün dünyanın, bütün toprakları hepimizindir. Bütün şarkılar, dünyadaki tüm insanlarındır, tüm topraklar da memleketimizdir.

Kazım Koyuncu

 Anasayfa 

 Dünya Horon Günü?

 DHG Prosedür?

 DHG Video.Foto.

 Online Horon Kursları

DHG Prosedür?
 

Prosedür denince ardından sanki katı kurallar geliyor gibi hissediyor insan. Kısa da olsa bunun sebebini açıklayalım önce.

Aslında olmasını, yaşanmasını istemediğimiz bazı durumlar yaşandı, yaşanıyor ve bu devam da edecektir. Site sahibinin adının tertemiz kalabilmesi için yaşanmışlıklardan yola çıkarak bazı olası haksızlıklara tedbir olabileceğini düşünerek adına prosedür dediğimiz bu birkaç kalemi belirledik. Aslında bunlara 'beklentilerimiz' de diyebiliriz. Seneden seneye gene yaşanmışlıklarla bu kalemlerde değişiklik tabiki yapılabilir. Katı gibi algılansa da aslında istenen gayet açıktır.

'madden ya da manen, çıkar amaçlı hiçbir olgu bu site ve aktivitelerinde yer almasın'

Aktiviteye dahil olmak isteyenlerden gelen önemli soruları da buradan cevaplamış olalım:

Bulunduğum Ülke ya da şehirde ne Tulum ne de Kemençe çalacak kimse yok:
Bu sorun Türkiyede bile yaşanıyor(ücret talep etmeden gönüllü bulmak) Türkiye dışında çok daha zordur. Bu yüzden program çok önemli değil. İster CD çalar olsun ister sadece birlikte el ele vererek şarkılar söylenerek horona durulsun hiç önemli değil. Önemli olan el ele verip bir şekilde kardeşçe horona durabilmek.

Ben de mutlaka bu aktiviteye destek vermek istiyorum ama bulunduğum Ülke ya da Şehirde katılım az olur endişem var:
Etkinliğe kaç kişinin katılacağı gibi bir endişemiz asla olmadı olmayacak da. İster üç kişi ister üçbin kişi hiç önemli değil. Gövde gösterisi yapmak gibi bir niyetimiz olmadığından böyle bir endişemiz de asla yok. Bu tür endişeler taşıyorsanız bizi yanlış anladınız demektir.

Prosedür:

 • »"Dünya Horon Günü", KazimKoyuncu.Com’un her yıl mayıs ayının üçüncü haftasına denk gelen Pazar günü düzenlemeye çalışacağı kesinlikle ücretsiz bir etkinliktir. Olası değişik tarihler KazimKoyuncu.Com'da duyurulur. Her ülkenin değişik sehirlerinde Dünya Horon Günü düzenlenebilir, fakat aynı şehirde sadece bir yerde Dünya Horon Günü organize etmeye özen gösterilir. (istisnai durumlar olabilir)  Dünya Horon Günü hangi ülke ve şehirde yapılırsa yapılsın aynı tarih ve saatte başlar.
 • »KazimKoyuncu.Com adıyla "Horon Günü" düzenlemek isteyen gönüllülerin, sitede belirtilen tarihe kadar KazimKoyuncu.Com ile iletişime geçmesi beklenir. (projenin tanıtımı vs. için bu zaman gerekmektedir)
 • Organizasyonu yapacak kişilerden belirlenen tarihe kadar beklenen bilgiler(bu bilgiler kazimkoyuncu.com da yayınlanacaktır) 1.Organizeyi yapan kişinin adı soyadı, iletişim kurulabilecek e-posta ya da telefon numarası, 2.Aktivitenin yapılacağı yerin adresi, 3.Eğer varsa aktivitenin programı ...
 • »"Dünya Horon Günü" tanıtım afiş ve posterlerini KazimKoyuncu.Com hazırlar. Her şehirde bu hazırlanan poster ya da afişler gönüllülerce bastırılır ve dağıtılır. (afiş, poster vs. kullanmak mecburi değildir)  Bu afişlerde "ÜCRETSİZ" olduğu kesinlikle vurgulanmalıdır. Diğer internet sitelerinde tanıtım yapmak isteyen webmasterler KazimKoyuncu.Com’un hazırladığı banerleri/logoları  kullanabilirler. (sitelerine uygun boyut ve renk bilgisi vererek istekte bulunabilirler) .
 • »"Dünya Horon Günü" tanıtım ve duyurularında " kesinlikle reklam alınmaz, reklam amaçlı tanıtımlar, sponsor, dernek, vakıf, parti, platform vs. gibi belli bir kesime ve ideolojiye hitap eden hiçbir kurum ve kuruluşun adı kullanılamaz. Maddiyata dayalı hiçbir oluşum bu organizeye giremez, katılımcılardan ücret (bilet, bağış vs.)  talep edilemez ".
 • Yukarıda belirtilen 'Beklentiler' dışında davranış sergileyenler listeden derhal çıkarılır. KazimKoyuncu.Com adıyla, bu günü haksız kazanç/çıkar amacıyla kullanan gruplar, siteler, şahıslar vs. tespit edildiğinde kanuni yollara başvurma hakkı tamamen KazimKoyuncu.Com’undur.
 • »"Dünya Horon Günü" için belli bir program yoktur. "Dünya Horon Günü"nün yapılacağı yerin uygunluğuna göre gönüllü sanatçılar sahne alabilirler. "Dünya Horon Günü" öncesinde geleceklerini beyan eden sanatçı ve grupların isimleri, isteklerine göre tanıtım yazı ve afişlerinde açıklanabilir. Bununla birlikte "Dünya Horon Günü" bitiminde imkanlar el verirse KazimKoyuncu.Com’un hazırladığı çeşitli movie, kısa film, klip gibi gösterimler düzenlenebilir. Olası değişik, yapıcı fikirlere sitemiz daima açıktır.
 • »"Horon Günü", hiçbir karşılık beklemeden aynı inançlar doğrultusunda emek vermek isteyen gönüllülerce tertiplenir. Bu gönüllü arkadaşları KazimKoyuncu.Com bir platformda buluşturur.
 • »"Dünya Horon Günü"’nün yapılacağı yer temini için ilk aşamada belediyelerden  (nerede yapılıyorsa)  bir dilekçeyle izin istenir. Belediyeler genelde park ve bahçeleri bu tür kullanımlar için ücretsiz kullanıma açabilmektedirler. Yer temin edilemezse gönüllülerin temin edeceği şahsa ait mekanlar kullanılabilir. Açık alanda yapılacaksa valiliklerden kesinlikle izin alınması ve bu iznin bir kopyasının KazimKoyuncu.Com’a ulaştırılması gerekir.
 • Şart olmasa da horon gününün yapılacağı yerlerde fotoğraf, video çekimi vs. gibi görsel materyallerin horon gününden sonra webmaster@kazimkoyuncu.com adresimize ulaştırılması beklenir. Bu materyaller toplandıktan ve hazırlandıktan sonra KazimKoyuncu.Com'da yayınlanır.
 • »"Horon Günü" olası önemli olaylar, (afetler, ölümler vs.)  dolayısıyla iptal edilebilir. Böyle bir durum yaşanırsa, KazimKoyuncu.Com sitesinde duyurulmaya çalışılır.


Hayde, Aşk ve Özgürlük için el ele …
Saygılarımızla...

KazimKoyuncu.Com...
 

©KazimKoyuncu.Com / .Net / .Org 2003-2012
iletişim: webmaster@kazimkoyuncu.com