Bir şey ürettim ben, üç beş kişilik değil, sevgi denen şey herhalde.

Bütün dünyanın, bütün toprakları hepimizindir. Bütün şarkılar, dünyadaki tüm insanlarındır, tüm topraklar da memleketimizdir.

Kazım Koyuncu

 Anasayfa 

 Dünya Horon Günü?

 DHG Prosedür?

 DHG Video.Foto.

 Online Horon Kursları

Dünya Horon Günü?
 

 

"Bu site; etkinlikleriyle, "özellikle bu etkinliğiyle" devam etmesi gerekiyor diye düşünüyorum büyüye büyüye çünkü; sadece beni ilgilendirmiyor bu. Sanırım hepimizi ilgilendiriyor yan yana getirmesi açısından. Bunu gelenekselleştirirsek belki hayata bir şey katarız...
Yaparız değil mi bundan sonra her yıl?

Sığmayız bu alanlara, kapalı yerlere!

Hep beraber olmayı diliyorum!
"
Kazım Koyuncu / 14.05.2005 / 1. Horon Günü-İstanbul

 

Nedir?
İlkini Kazım Koyuncu’nun kendi isteği ve katılımıyla "evim" dediği KazimKoyuncu.Com’un başlatıp düzenlediği, bedenen aramızdan ayrılmasından sonra onun istekleriyle, hayalleriyle, onun duruşu doğrultusunda yine KazimKoyuncu.Com’un devam ettirdiği, onun adının temiz bir şekilde yaşatılmasına ufak da olsa vesile olacak önemli site etkinliklerinden biridir.

Amaç:
Çıkış noktamız Horon olsa da; Herşeyin maddiyata dayatıldığı dünyamızda gelir gider kaygısı olmadan, dili, dini, rengi ne olursa olsun, engel teşkil ettiği düşünülen oluşumlara ve öğelere inat, her kesimden, her görüşten, belki de birbiriyle hiçbir zaman bir araya gelemeyecek insanları el ele tutuşturmak, hayde, ' özgürlük ve aşk için el ele' sloganımızla insanların bir araya gelebileceğini göstermektir.

İlerleyen senelerde "Dünya Horon Günü"nü; Kazım Koyuncu’nun da istediği gibi, KazimKoyuncu.Com'un kontrol ve yönetiminde projelendirerek "Gelenekselleştirmek", olası gönüllülerce, çıkış noktası Türkiye'den Dünya geneline yaymaktır.
Geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübelerle bunun yapılabilirliğini kolaylaştırmak ve bu oluşumdan istemediğimiz şekilde çıkar amaçlı kullanmak isteyenlere tedbiren birlikte hareket etmenin doğruluğuna inanıyoruz.

KazimKoyuncu.Com

©KazimKoyuncu.Com / .Net / .Org 2003-2012
iletişim: webmaster@kazimkoyuncu.com